szpital baner 4

Oddział Chirurgiczny

Ordynator:  lek. Andrzej Mikołajów - specjalista chirurgii ogólnej
Z-ca Ordynatora:  lek. Krzysztof Trejtowicz - specjalista chirurgii ogólnej
Starszy asystent  dr n. med. Ryszard Magiera - specjalista chirurgii ogólnej
 Starszy asystent  lek. Michał Janicki - specjalista chirurgii ogólnej
Asystent  lek. med. Adam Sęk - specjalista chirurgii ogólnej
Młodszy asystent:  lek. Mateusz Górka
Pielęgniarka Oddziałowa:  mgr Małgorzata Dobrowolska – specjalista  pielęgniarstwa  chirurgicznego

 

Telefony:

Ordynator (71) 79 84 656 (882132853)
Z-ca Ordynatora (71) 79 84 688 (882132885)
Sekretariat + Dyżurka Lekarska   (71) 79 84 688 (882132885)
Dyżurka Pielęgniarska (71) 79 84 658 (882132855)
Pielęgniarka Oddziałowa (71) 79 84 657 (882132854)

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja Oddziału:

2 piętro – "budynek biały"

Lokalizacja Sekretariatu:

Na oddziale

Oddział Chirurgiczny działa w ramach wieloprofilowego Szpitala MSW Oddział posiada 31 łóżek w tym 4 łóżka w ramach  monitorowanej sali pooperacyjnej oraz dwie sale zabiegowo-opatrunkowe  aseptyczną i septyczną, gdzie wykonywane są mniejsze zabiegi  operacyjne i opatrunki.

Oddział chirurgiczny posiada dostęp do 2 sal operacyjnych.

Po zabiegu pacjenci  przekazywani są do monitorowanej sali pooperacyjnej lub w razie konieczności do Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej pod opiekę wysoko wykwalifikowanego personelu anestezjologicznego.

W Oddziale  zabiegi operacyjne wykonuje  5 lekarzy  chirurgów - specjalistów w zakresie chirurgii ogólnej, w tym jeden angiolog. Opiekę  całodobową nad chorymi zapewnia 11 pielęgniarek i 5 osób personelu pomocniczego. w tym mgr rehabilitacji i fizykoterapii.

Całą  dobę dostępny jest dyżurujący zespół chirurgiczno –anestezjologiczny

wykonujący w razie konieczności zabiegi operacyjne w trybie ostro dyżurowym.

W ramach Oddziału wykonywane są wszystkie zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii ogólnej i onkologii.  Szczególnie wiele wykonuje się zabiegów usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową i klasyczną, operacji tarczycy , operacji żylaków kończyn dolnych i przepuklin. Oddział wykonuje również wiele zabiegów w ramach chirurgii jednego dnia. np usunięcie guzków piersi, zmian barwnikowych, ganglionów, operacje stulejki, wodniaków  jądra, małych żylaków odbytu  i małych żylaków kończyn dolnych. itp.

W razie konieczności pacjent leczony na Chirurgii ma dostęp  do pełnej gamy badań laboratoryjnych, bakteriologicznych, histo- patologicznych  wykonywane są badania USG gastroskopowe, kolonoskopowe  oraz  konsultacje z współpracującymi z oddziałem specjalistami: kardiologiem, ginekologiem, neurologiem, dermatologiem, laryngologiem, okulistą, psychologiem.

Prowadzona przez fachowy personel rehabilitacja po zabiegach operacyjnych pozwala na szybki powrót pacjentów do pełnej sprawności i zapobiega wielu powikłaniom pooperacyjnym.

Podsumowując :Oddział chirurgiczny Szpitala MSW we Wrocławiu spełnia wszelkie kryteria personalne i sprzętowe pozwalające   na realizację świadczeń zdrowotnych na wysokim poziomie o czym świadczy przyznanie przez Ministra Zdrowia akredytacji pozwalającej na szkolenie lekarzy i prowadzenie specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej.

Informacja dla pacjentów skierowanych na Oddział Chirurgiczny:

Na oddział należy zabrać ze sobą:

  • Dowód Osobisty
  • Skierowanie do szpitala
  • Wyniki zleconych, aktualnych badań laboratoryjnych, w tym udokumentowany wynik grupy krwi (dowód osobisty, wynik laboratoryjny) morfologia ; badanie ogólne moczu APTT, EKG; RTG klatki piersiowej.
  • Dowód ubezpieczenia zdrowotnego (Legitymacja Ubezpieczeniowa, ostatni odcinek emerytury lub renty, zaświadczenie ZUS)
  • Leki specjalistyczne, przyjmowane na stałe.

Wskazane jest mieć ze sobą: przybory toaletowe, ręcznik, szlafrok, klapki, piżamę, termometr.

W dniu przyjęcia prosimy zgłaszać się na czczo.

Pacjenci ze skierowaniem planowym przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 9:30 w  Izbie Przyjęć Szpitala a następnie kierowani do Dyżurki Pielęgniarskiej Oddziału Chirurgicznego.